Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim    Künye  


Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Damla Hastanesi Hizmete Hazır

Elazığ'da yapımı tamamlanan Özel Damla Hastanesi, bir ay sonra resmi olarak hizmete açılacak.

Kategori  Kategori : Yaşam - Sağlık
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Tarih  Tarih : 23 Şubat 2011, 20:20

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 


Elazığ’da yapımı tamamlanan Özel Damla Hastanesi, bir ay sonra resmi olarak hizmete açılacak.
Özel Hayat Damla Sağlık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hasan İdikurt, düzenlediği basın toplantısında, hastanenin fiziki yapı, personel ve donanım olarak hizmete hazır olduğunu, yaklaşık 1 ay sonra bakanlıktan alınacak izinden sonra resmi açılışı yapacaklarını kaydetti.
Hastanenin 12 m2 arsa, 33 bin m2 kapalı alana sahip olduğunu, 12 katlı hizmet binasının 18 ay gibi kısa bir sürede son teknoloji ile inşa edildiğini belirten İdikurt,”Hastanemiz Elazığ’a inşallah hayırlı hizmetler sunacaktır. Hastanemizde tüm branşlar mevcuttur. Ayrıca bölgemizin ihtiyacı olan onkoloji merkezi ilave edilmiştir. Tüm cihazlarımız ve fiziki yapımız tamamlanmış durumda hizmete hazır bir durumdadır. 1 ay sonra Bakanlıktan alınacak izinden sonra resmi açılışı yapılacaktır. Personelimizin çoğu alınmış olup eğitim için il dışına ve içeride eğitimlerimiz 3 aydan beri devam etmektedir. Tüm cihazlarımız ve fiziki yapımız tamamlanmış ve hizmete hazır bir durumdadır.” dedi.

“YURT DIŞINDAN DA HASTA ALACAĞIMIZA İNANIYORUZ”
Hastane olarak Elazığ’da hizmet için yarışacaklarını, yılda 300 bin hasta ve hasta yakınına hizmet vermeyi düşündüklerini anlatan İdikurt, şöyle devam etti: “Hastanedeki hizmetlerin belli kısımları Elazığ için, onkoloji, beyin, kalp damar gibi kısımları bölgeye, onkoloji için de Türkiye’nin her tarafından hasta alacağımıza inanıyoruz. Yurtdışından da hasta alacağımıza inanıyoruz. Biz Elazığ’a sağlık turizmini gerçekten getirmeyi amaçlıyoruz. Elazığ’ın bir sağlık merkezi olduğunu herkes kabul edecek. Zaten bizim dışımızda da sağlıkla ilgili yatırımlar vardır. İnşallah Elazığ sağlık turizminde bölgenin en iyilerinden biri olacaktır.”

ORGAN NAKLİ YAPILACAK
İdikurt, hastaneyi kurarken, sadece poliklinik hizmeti veren bir sağlık kuruluşundan ziyade bölgenin eksiklerini tespit ettikten sonra yalnız Elazığ için değil, bölge için değişik branşlarda en son teknolojiyle hizmet vermeyi düşündüklerini, bunların başında da onkoloji geldiğini belirtti. Bölgede radyoterapi cihazı olmadığı için hastaların batıya gitmek zorunda kaldığını, gittikleri zamanda hem kendilerinin hem de yanındaki ailesinin perişan olduğunu ifade eden İdikurt, “Biz bunu bölgede kurarak bu eksikliği gidermeye çalıştık. Organ nakli yapılabilecek altyapıda ameliyathanelerimizi kurduk, izin alındıktan sonra organ nakilleri de yapılacak. Yurtdışında herhangi bir yerle birlikte aynı anda doktorlarımızla birlikte ameliyatları yapabilecek altyapı teknoloji hazırladık. Binayı tamamen akıllı yaptık. 3500 noktadan otomasyon sistemimizle 3500 noktadan veri alabiliyoruz. 2600 tanesine yerinde müdahale, 900’ünü izleyebiliyoruz. Binanın fiziki yapısı tam bir hastane, temelden yukarıya kadar bir hastane olarak tasarlandığı için ciddi bir ciddi bir konfor, hastaya da çalışana da konfor sağlayacak şekilde düzenlenmiştir.” diye konuştu.

“ÇOK İDDİALIYIZ”
Sağlık sektörünün bir bütün olduğunu belirten İdikurt, bunun için personel, fiziki yapı ve cihaz donanımının tam ve eksiksiz olması gerektiğini vurguladı. Hastanede bulunan cihazları kullanabilecek, bunları yönetebilecek doktorların da olması gerektiğini ifade eden İdikurt, “Bunun için biz Elazığ’daki değerli doktor arkadaşlarımıza teklif götürdük. Ve dışarıdan bölgeye ses getirecek, kendi dalında çok iyi oylan il dışından doktorlarla da sözleşme yaptık. İnşallah açıldığı zaman yaptığı hizmetlerle doktor arkadaşlarımız bunları ispatlayacaklardır.” Dedi.

İdikurt, yaklaşık 45 milyon avroya mal olan 12 katlı ve 250 yatak kapasiteli hastanede ilk etapta 600 personelle hizmet vereceklerini, hastane tam kapasiteyle çalıştığında personel sayısını 750-800’e çıkaracaklarını sözlerine ekledi.
İdikurt, toplantının ardından basın mensuplarına hastaneyi gezdirerek bilgiler verdi.


BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yazdyrylabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Yaşam - Sağlık

En Çok Okunan Haberler

TÜRKİYE UYANIK OLMALI!24 Ağustos 2016

Elazığ Star Haber
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi